Haber

Bingöl’de İsrail Protestosu: İl Müftü Yardımcısı Ayakkabılarını Çıkararak Namaz Kıldı

BİNGÖL’de İsrail’in protesto edildiği eylemde; İl müftü yardımcısı Yunus Bolluk, Filistinlilerin durumunu görmek için ayakkabılarını çıkardığını belirterek, “Filistin’deki kardeşlerimizin neler yaşadığını hissetmek için fiziksel olarak ayakkabılarımı çıkaracağım, soğuk betona basacağım” dedi. ve böyle dua et.”

İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu öncülüğünde toplanan grup, İsrail’i protesto etmek için Genç Caddesi’nde bir araya geldi. Grup sık sık tekbir getirerek İsrail aleyhine sloganlar atarken, İl Müftü Yardımcısı Yunus Bolluk da ayakkabılarını çıkarıp ağlayarak dua etti. Gruptan bazı kişiler de ayakkabılarını çıkardı.

‘Anadolu’nun Bağımsızlık Mücadelesini Değil, ümmetin Bağımsızlık Mücadelesini Konuşalım’

Grup adına basın açıklamasını okuyan İbrahim Dağıllama, Filistin’e destek verilmesi gerektiğini belirterek, “Eğer hala çok önemli ve şanlı bir direnişten besleniyorsanız o zaman siz de o sevgiyle, o coşkuyla Gazze’deki kurtuluş mücadelesine katılacaksınız” dedi. Askerlerinizle birlikte ümmetin gururu olacak bir şekilde.” Bizi füzelerinizle, toplarınızla, tüfeklerinizle destekleyin ki 100 yıl sonra değil, 1000 yıl sonra Allah’ın izniyle odak noktası Anadolu’nun kurtuluş çabası değil, ümmetin kurtuluş çabası olsun. Gazzeli kardeşlerimizin çığlıklarına ulaşmak için seferber olacak eylemlerde de yer alabiliriz. Burada ilan ediyoruz. Yani, “Allah’ın izniyle bu ümmetin evlatları için İstanbul’da, Ankara’da, Diyarbakır’da, Malatya’da, Adana’da, Bingöl’de asker ve polisimizi seferber etmek için harekete geçebiliriz” dedi.

‘FİZİKSEL OLARAK AYAKKABILARIMI ÇIKARIYORUM’

İl müftü yardımcısı Yunus Bolluk, Filistinlilerin durumunu görmek için ayakkabılarını çıkardığını belirterek, “Filistin’deki kardeşlerimizin neler yaşadığını hissetmek için fiziksel olarak ayakkabılarımı çıkarıyorum, soğuk betona basıp şöyle dua edeceğim” dedi. O.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu