Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum ‘Türkiye Yüzyılı’nın lokomotif şehri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Miting Etkinlik ve Gösteri Alanı’ndaki mitingde halka sesleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde konuşma yapacağı esnada vefat eden Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal’ın ‘Gel Erzurum’a’ şarkısı çaldı. Erdoğan, şarkıyı miting alanındakilerle birlikte söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Öncelikle 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na milletvekilliğinde yüzde 67, cumhurbaşkanlığında yüzde 74 oy oranı ile verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı’nın en verimli netice aldığı şehirlerimizin başında Erzurum geliyor. Seçim sonuçlarına bakarak anlıyoruz ki dadaş farkını yine gösterdi, dadaş vefasını yine gösterdi, dadaş sevdasını yine gösterdi. Dadaş dosta da düşmana da mesajını yine verdi. Bu öyle güçlü bir mesaj ki duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, nasır bağlamış yüreklere dahi kendini hissettiriyor yerine ulaşıyor.”

‘Erzurum’u depreme dayanıklı bir şehir yapmak için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz’

Ülkemizin önemli deprem kuşaklarından olan Erzurum’u depreme dayanıklı bir şehir yapmaya kararlıyız. Bunun için bakanlık ve belediyeleri seferber edeceğiz.

‘Alanda 40 bin kişi var’

“Yine dedim ki sorun bakalım şu anda meydan ne kadar? Rakamı aldım, bugün 40 bin. Cumhuriyetimizin kurucu şehirlerinden olan Erzurum’un Türkiye Yüzyılı’nda lokomotifliğini üstleneceğinden şüphe duymuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu